КОНТАКТИ
(067) 621-16-16

0
Закінчився
Насіння гірчиці жовтої, 25 кг

Насіння гірчиці жовтої, 25 кг

  • Код товару:1239
  • Сорт/Модель:1239
  • Наявність:Закінчився

10 ₴

Мінімальна сума замовлення - 250 грн.

Гірчиця – овочева культура сімейства хрестоцвітих, яка має широке використання. Насіння жовтої гірчиці використовують як сидерат і зелене добриво. Гірчиця як сидерат активно вивільняє важкорозчинні фосфати, нормалізує кислотно-лужний баланс ґрунту та поліпшує його структуру, збагачує ґрунт азотом, захищає від водної та вітрової ерозії, від перегріву і висушування, пригнічує ріст бур’янів.

Гірчиця має позитивний фітосанітарний вплив на ґрунт – на ділянках, де вона була висаджена, знижується захворюваність рослин на фітофтороз, ризоктоніоз, паршу бульб, фузаріозну гниль, у т. ч. у картоплі. Посіви гірчиці знижують чисельність дротяників у ґрунті.

Гірчиця є добрим медоносом, її цвітіння приваблює бджіл.

Рослина висока до 150 см, має галузисте стебло, вкрите шорсткими волосинками, забарвлення світло-зелене.

Суцвіття верхівкове, багатоквіткове, квіти лимонно-жовтого кольору. Плоди – стручки довжиною 2-4 см, з мечоподібним носиком, покриті волосинками. Насіння жовте кулясте по 4-10 шт. в стручку, діаметром 1,5-2,0 мм.

Висівають гірчицю у ґрунт на глибину 1-2 см рядами або суцільним посівом. Осінній посів проводиться в жовтні, до настання перших заморозків. Культура швидко росте і швидко сходить, через 8-10 тижнів її можна скосити. Скошену зелену масу можна використовувати як компост, або як зелене добриво – достатньо перекопати ділянку та присипати зелену масу ґрунтом. Щоб отримати максимальний ефект від сидерата, рослини необхідно скошувати до початку масового цвітіння та утворення насіння.

Гірчиця – культура невибаглива, росте на всіх видах ґрунтів, в тому числі на слабокислих низькородючих. Не підходять для вирощування гірчиці лише пісковики. Культура холодостійка, може витримати короткочасні весняні заморозки до -9°С. Не вимагає додаткового поливу завдяки раннім строкам посіву – всю вологу рослина бере з осінньо-зимових запасів ґрунту. Грунт перед посівом вимагає обробки – в основному застосовують лущення і дискування стерні. Оранка виконується на глибину 20-25 см.

Найкращі попередники для гірчиці  - зернові та зернобобові культури. Не варто висівати гірчицю на ділянках, де до неї росли соняшники, капуста чи просо. Сама ж гірчиця є цінним попередником для зернових культур. Потужні кореневища рослини проникають вглиб ґрунту на 1,5-2,5 м, виконуючи її дренаж і збагачуючи органікою. Поживні залишки утворюють корисний перегній, збагачуючи землю азотом, фосфором та калієм.

Написати відгук

    Погано           Добре
Переглянуті товари