КОНТАКТИ
(096) 128-43-51

Хіт
Закінчився
Хурма Божий Дар саджанець

Хурма Божий Дар саджанець

  • Модель:Хурма Божий Дар
  • Наявність:Закінчився
  • 185 ₴

Божий Дар - новий сорт української селекції. Вважається раннім сортом. Плодоносить без запилювачів. Має жіночі та чоловічі квіти. Є запилювачем для інших сортів хурми. В плодоношення вступає на2- 3 рік після посадки. Дерево середньо-росле, досягає до 3-3,5 м . Плоди великі 120 грам і більше, округлої форми, трохи плескаті, оранжевого забарвлення. Морозостійкість дерева висока, до - 25 С. Терпкість пропадає при повному дозріванні. При посадці потрібно вибирати сонячне місце.

Кавказька легенда про хурму
розповідає про матір, у якої росли три не красиві дочки. Бідна вдова плакала і журилася, в сторону дочок ніхто навіть не дивився. Як же їх видати заміж? Одного разу, жінці приснився дивний сон, з'явилася до неї молода незвичайної краси дівчина і дала плід хурми, сказавши, що це допоможе її дочкам. Прокинувшись, жінка вийшла на ганок і побачила, що на старому, засохлому дереві хурми висять три стиглих плода. Зрозуміла вдова, що приходив до неї дух дерева. Мати, зірвала їх і поспішила до своїх дочок. Кожен день вона відрізала по шматочку від кожного плоду і давала дівчатам. Сталося диво - її дочки стали гарнішають на очах. Шкіра стала гладкою, як у стиглої хурми, волосся стало блискучим, дівчата стали стрункими, як молоді деревця хурми. Дочки вдало вийшли заміж, а стара мати була щаслива і до самої смерті доглядала за деревцем хурми.

До сих пір в Грузії і Вірменії пам'ятають цю легенду і, знаючи про корисні властивості хурми, завжди дають її дочкам. Вважається, що плоди дарують красу і щастя в сімейному житті.

Плоди хурми зміцнюють імунітет, уповільнюють процеси старіння, покращується травлення, зір стає кращим. У гастрономічній культурі хурма набагато більш універсальна, ніж прийнято вважати. Її можна додавати в салат (з зеленню, авокадо і грушою), робити парфе (на основі ванільного йогурту, малини), скропити лимонним соком, присипати Чилі і подавати з м'яким сиром, а ще - загортати вранці в млинці.

Особливість запилення Самозапильні (самоплідні)
Плоди
Терміни дозрівання Ранньостиглі
Місяць дозрівання Жовтень
Розмір/вага плоду Крупні (крупноплідні)
Характеристики рослини
Особливості Перші плоди через 2-3 роки після посадки
Сорт рослини Божий Дар
Тривалість життя Багаторічні
Висота рослини Середньорослі (напівкарликові)
Потреба в сонці Сонце

Написати відгук

    Погано           Добре