КОНТАКТИ
(096) 128-43-51

Хурма посадка та догляд

Хурма посадка та догляд

Хурма прийшла до нас з північної частини Китаю, її ще називають «китайським персиком» і швидко стала популярною в південній смузі. Хурма має овальне листя, загострене на кінцях, до 5см в ширину і до 11 см в довжину.

Суцвіття по 3-5 шт - це чоловічі квітки хурми. Великі квіти, але поодинокі - це жіночі. Плоди хурми помаранчевого кольору, мають великий вміст бета-каротину що сприятливо впливає на зір і стан шкіри. Хурма багата на вітамін С та мікроелементами - калієм, кальцієм, магнієм, марганцем, залізом, натрієм. Смак у хурми ніжний з солодко-терпким присмаком. Терпкий ефект зникає, якщо плід покласти в морозилку на декілька годин.


Посадка хурми

Перші плоди хурми з'являються на 3-4 рік після посадки саджанця. Хурма не любить протяги та тінисті ділянки. Низовини, куди стікають води, також не підходять для посадки хурми. Кращий час посадки хурми - весна, але при правильному підході в осінню пору, також можлива посадка.

Перед посадкою саджанець потрібно помістити в ємкість з водою на 2-3 години. Як що садженці щеплені, то їх садять щепленням на південь. Коренева шийка заглиблюється на 6-10 см на важких грунтах і на 8-15см – на легких. Від розміру кореневої системи залежить розмір посадкової ями, вона повинна бути на 20 см більше, ніж діаметр кореневої.


Догляд за хурмою

Навесні вносять повне комплексне добриво – азот, фосфор, калій у співвідношенні 2-2,2: 2: 1. Молоді садженці поливають 2 рази на місяць, дорослі – 1 раз в залежності від кількості опадів.

Догляд за хурмою включає весняне й осіннє перекопування землі під деревом. Навесні необхідно зробити обрізку загиблих та сухих гілок, та щорічно білити стовбури і підстави скелетних гілок.

На зиму саджанці підгортають, стовбур загортають укривним матеріалом (повинен пропускати повітря) типу: спандбонд, картон, очерет, стебла кукурудзи, мішковина. Якщо дерево виросло і покрилося товстою корою, утеплювати не потрібно.

Гарний урожай буде не раніше 5-го року життя дерева. Зазвичай перший врожай хурма скидає, це свідчить, що саджанець прижився і набирає сили для врожаю в наступному році. В середньому з дорослого дерева можна взяти 50-60 кг стиглих плодів.

Рекомендуємо переглянути