КОНТАКТИ
(096) 128-43-51

Ківі посадка та догляд

Ківі посадка та догляд

Ківі – це рослина яка являє собою високу ліану, на якій зав'язуються десятки плодів. Багато сортів ківі - це дводомні рослини, кожна рослина має тільки жіночі або тільки чоловічі квітки. Для того щоб отримувати плоди, потрібно дві рослини - чоловіча і жіноча. Чоловіча рослина може запилити до шести жіночих, якщо відстань між ними не більше чотирьох метрів. Але існує кілька однодомних сортів ківі, на одній рослині існують чоловічі та жіночі квіти, їм запилювачі не потрібні.

Місце посадки саджанців ківі має бути сонячне, захищене від вітрів. Як приклад, південна або південно-західна сторона біля стіни будинку. Для ківі не підходять важкі глинисті грунти та легкі торф'яні. Ідеальними є середні грунти. Глибина ямок для саджанців - штик лопати. Ширина - 30 см. Дно ями засипають шаром вермикуліту, подрібнених каменів, цегли або керамзиту. Рослина не переносить стоячої води. Саджанець присипають землею, поливають водою, мульчують. Вносять невелику кількість мінеральних добрив (добрива для рододендронів) або компост.

Коренева система ківі поверхнева, тому прополка і перекопування землі навколо саджанця ківі небажана.

Ківі починає цвісти і плодоносити вже на 3-4 рік після висадки. Квітки у ківі великі, 4-5 см в діаметрі, 6-пелюсткові, яскраво-білого, а пізніше кремового кольору.

Плоди збирають в вересні - жовтні. Вони мають довгасту форму, жовто-зелений або світло помаранчевий колір і приємний запах. Шкірка плоду може бути гладка або опушена.

Восени видаляють сухі пагони, молоді вкривають ялиновим гіллям або торфом.

Кореневу систему потрібно утеплити торфом або перегноєм.

Рекомендуємо переглянути