Кизил Старокиївський – сорт середньо-пізнього строку дозрівання, один з великоплідних сортів, збір врожаю з 25 серпня і до 10 вересня, щеплені саджанці вступають в плодоношення на 3-4 рік. Дерево з компактною кроною, густота крони середня, листя велике. Плоди великі, 6-8 г, довжина 37-40 мм, ширина 18,0 мм; форма плода грушоподібна витягнута, з вузькою шийкою. М'якоть темно-червоного кольору з блискучою шкіркою, соковита, ароматна. Плодоносить дерево стабільно і щороку. Урожайність з молодого дерева до 40 кілограм.
Сорт зимостійкий. Хороший сорт для вирощування в Україні.
Кизил – морозо-посухостійкий чагарник,
який не пред'являє особливих вимог до стану грунту. Краще всього висаджувати його ранньою весною, до розпускання бруньок, та восени, але не пізніше середини жовтня, за 2-3 тижні до настання морозів.
Місце вибрати потрібно не саме відкрите, але і не затінене, оптимальний варіант - це легка півтінь. Прекрасно, якщо з північної сторони кизил захищатиме стіна будинку, паркан або інша споруда. Посадочні ями копають діаметром 70-90см і глибиною 60-70см. Потім їх заправляють родючою землею, змішаною з органічними і мінеральними добривами. Пристовбурні круги молодих дерев восени або навесні доцільно удобрювати органікою з розрахунку 2-3 кг / м2. Мінеральні добрива вносять наступним чином: фосфорні (30-35 г / м2) - восени, азотні (15-20 г / м2) і калійні (10-12 r / м2) - навесні.
Саджанці кизилу необхідно замульчувати тирсою, торфом, перегноєм або скошеною травою. Полив повинен бути помірний і регулярний.
Розмноження: зеленими живцями, відводками, щепленням або насінням.
Хвороби: іржа, борошниста роса, плямистості листя.
Для гарного перезапилення рослин краще висадити кілька, різних сортів, таких які цвітуть одночасно