Калина Садова - великий, вічнозелений, листопадний чагарник заввишки до 3 метрів, що забезпечує привабливе листя, квіти і фрукти в саду. Листя прості, трилопатеві, більш-менш опушені залозистими черешками, що нагадують листя клена. Гілочки голі зі стулковими нирками. В кінці травня - початку червня калина цвіте ніжними, запашними, мереживними квітками, вершково-білого кольору, які зібрані у вигляді дзвоникових суцвіть і цвітуть 20-25 днів. Потім з'являються ягоди: насичено рожево-червоного кольору, соковиті перлини в гронах.
Калина користь ягід дуже висока: їх застосовують в народній медицині, так як в складі безліч корисних вітамінів, зокрема вітаміну С (в два рази перевищувати зміст, ніж, наприклад, в цитрусових), мікроелементи і органічні кислоти. Калину використовують для приготування варення, джемів, настоянок, морсів, заварюють вітамінний чай. Приголомшливе осінне червоне листя і грона яскраво-червоних ягід зберігаються до кінця зими.
Калина посадка і догляд. Посадка може здійснюватися як навесні, так і восени. Віддає перевагу сонячним ділянкам, але краще росте в невеликому півтіні. Грунт вологий, добре дренированная. Посадкова яма викопується розміром 50х50х50 см. На дно насипається грунтосуміш з верхнього шару грунту і перегною. На дно акуратно розташовуються коріння, їх встановлюють на невеликому пагорбі, засипають і ущільнюють. Після посадки рясно поливають і мульчують таким чином, щоб коренева шийка була на 5-6 см треба землею. Під час цвітіння калини необхідно вносити підживлення. У літню пору потрібно рясно поливати калину. Профілактична обрізка калини відбувається восени, після того, як вона скинула листя. Навесні проводиться санітарна і формує обрізка до початку сокоруху.
Калина Садова опис:
Посадка: весна-осінь
Грунт вологий, добре дренирований, але не торф'яний.
Кислотність: нейтральна pH 5,5-6,5.
Освітлення: півтінь, можна сонце.
Полив: щотижневий, рясний.
Обрізка: санітарна -весна-осінь, що формує -весна.
Розмноження: насінням, живцями, відводками, прикореневими відростками.